Česko s TV LUX - odchod Košice

Česko s TV LUX - odchod Košice
Novinka Často kupované
Česko s TV LUX - odchod Košice

Putovanie po stopách viery a mariánskych pútnických miest - odchod Košice 

 • Termín: 02.05.2024 - 07.05.2024
 • Doprava: Lux bus
 • Krajiny: Česko
 • Sprievodca: o. Juraj Drobný
 • ID zájazdu: 182 / 2024
02.05.2024 - 07.05.2024
Cena na osobu405,00€

Program:

1.deň

Odchod skupiny z Košíc – Hlavnej stanice o 06.00 hod., ďalšie možné nástupy Prešov o 06.40 hod., Poprad - Matejovce /čerpacia stanica OMV, Hlavná 5563/ o 7.40, Ružomberok o 08.45 hod., odpočívadlo Turčianska Štiavnička o 10.00 hod., Žilina o 10.50 hod. Presun na Svatý Hostýn, najvyššie položené pútnické miesto na Morave. Bazilika Nanebovzatia Panny Márie je dominantou okolia. Po prehliadke Baziliky si môžete urobiť súkromnú pobožnosť krížovej cesty /arch. Dušan Samuel Jurkovič/, či naobedovať sa. Odchod na Svatý Kopeček pri Olomouci. Po návšteve Baziliky Návštevy Panny Márie, odchod na ubytovanie v Olomouci, večera. 

2.deň

Raňajky, náboženský program začneme sv. omšou v Katedrále sv. Václava v Olomouci. Ďalším miestom, ktoré navštívime, bude Hora Matky Božej - Králíky. Čaká nás prehliadka areálu, kostol Nanebovzatia Panny Márie, obraz Panny Márie Snežnej, Sväté schody. Bude čas i na osobné modlitby. Následne v Starej Boleslavy budeme mať  pobožnosť a požehnanie so vzácnym Palládiom Země České. Večera, ubytovanie už v Prahe. 

3.deň

Raňajky, odchod do Prahy. Začneme v Strahovskom kláštore, individuálne si pozrieme pražskú Loretu. Spolu sa pešo presunieme do areálu Pražského hradu, kde budeme mať svätú omšu v kaplnke Chrámu sv. Víta a prehliadku Katedrály. Spoločne prejdeme na Malostranské námestie s Kostolom sv. Mikuláša, a možnosťou obedu, individuálne. Pokračovať budeme v Kostole Panny Márie Víťaznej, pobožnosťou pred Pražským Jezuliatkom a spoločná modlitba Korunky. Po Karlovom moste prejdeme cez Vltavu a prídeme na Staromestské námestie s historickou radnicou, svetoznámym orlojom a Týnskym chrámom. Odchod na ubytovanie, večera.  

4.deň

Raňajky, odchod na Svatú Horu u Příbrami. Čaká nás obrad privítania pútnikov a prehliadka celého areálu. Po organovom koncerte v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie navštívime pútnický areál Klokoty. Odchod na ubytovanie ku Žďáru nad Sázavou, večera.

5.deň

Raňajky, Žďár nad Sázavou - prehliadka Baziliky Nanebovzatia Panny Márie a sv. Mikuláša, sv. omša. Odchod na Zelenú horu, Bazilika sv. Jána Nepomuckého /UNESCO/, vrcholné dielo unikátnej barokovej gotiky. Ďalším miestom našej púte budú Křtiny. Odchod na ubytovanie, večera. 

6.deň

Raňajky. Púť zakončíme na Velehrade, svätá omša, prehliadka Baziliky Nanebovzatia Panny Márie a sv. Cyrila a Metoda. Dopoludnia odchod na Slovensko, predpokladaný príchod do Košíc o 18.00 hod.

Info k cene: 405,00€

V cene je zahrnuté
 • lux bus, 5 x ubytovanie s polpenziou /3 x hotel, 1 x internát, 1 x pútnický dom/
 • duchovný doprovod - sprievodca
 • možný nástup /výstup Košice, Prešov, Ružomberok, odpočívadlo Turčianska Štiavnička, Žilina 

 

V cene nie je zahrnuté
 • vstupy
 • mestská taxa – platí sa na mieste
Možný príplatok
 • komplexné cestovné poistenie za 18,-  €, alebo poistenie Pandemic vrátane ochorenia na Covid-19 v cene 24,- €
 • jednolôžková izba za príplatok 125,- € na vyžiadanie, alebo ak klienta nie je možné doubytovať
Fakturačná adresa
Poistenie viac info