Loreto – San Giovanni Rotondo - Pietrelcina - Benátky

Loreto – San Giovanni Rotondo - Pietrelcina - Benátky
Často kupované
Loreto – San Giovanni Rotondo - Pietrelcina - Benátky

Pútnické Taliansko s kúpaním v Jadranskom mori

 • Termín: 07.07.2024 - 12.07.2024
 • Doprava: Lux bus
 • Krajiny: Taliansko
 • ID zájazdu: 091 / 2024
07.07.2024 - 12.07.2024
Cena na osobu450,00€

Dostupné možnosti

Program:

1.deň

podvečer odchod zo Slovenska.  Nočná jazda cez  Rakúsko a severné Taliansko.  

2.deň

príchod ráno. Možnosť stráviť čas na pláži pri Ancone. Presun do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom Svätej rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Večera, ubytovanie.

3.deň

po raňajkách odchod do významného pútnického miesta  San Giovanni Rotondo, možnosť stráviť čas na piesčitej pláži pri Termoli. Príchod do San Giovanni Rotondo - miesta kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20 septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď,  ubytovanie. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike.

4.deň

po raňajkách pokračovanie v náboženskom programe v San Giovanni Rotondo, prehliadka  areálu, nová Bazilika sv. pátra Pia, Chiesa Antica, Santa Maria delle Grazie, hrob a múzeum Pátra Pia, osobné modlitby, krížová cesta, ubytovanie. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike.

5.deň

po raňajkách presun do rodiska Pátra Pia -  mestečka Pietrelcina. Návšteva múzea a kostola  vo Františkánskom konvente, farský kostol. Prehliadka  rodného domu a  kostola sv. Anny, kde bol 26 mája 1887 pokrstený, 27 septembra 1899 tu  pristúpil k prvému sv. prijímaniu a neskôr birmovaný.  Tu mal viaceré mystické zážitky, tiež zjavenie Panny Márie a Anjelov strážnych.  Presun na hotel, večera, ubytovanie.  

6.deň

Po raňajkách odchod do Mogliano Veneto, presun vlakom do centra Benátok (cena jednosmerného  lístka asi 3,- €, platí sa na mieste), cesta trvá 23 minút. Námestie sv. Marka, obklopené arkádami, návšteva baziliky sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou farbenými mozaikami, Dóžov palác - symbol slávy a moci Benátok s krásnymi arkádami v štýle benátskej gotiky /zvonku/. Prechádzka najkrajšími benátskymi uličkami s nespočetnými palácmi, kostolmi, mostmi a námestíčkami až ku slávnemu mostu Ponte Rialto. Návrat vlakom do Mogliano Veneto, odchod na Slovensko, príchod okolo/po  polnoci 

Info k cene: 450,00€

V cene je zahrnuté
 • doprava lux bus
 • 4 x hotelové ubytovanie s polpenziou
 • duchovný doprovod, sprievodca
V cene nie je zahrnuté
 • mestská  taxa  – platí sa na mieste
 • jednolôžková izba za príplatok 120,- € na vyžiadanie alebo ak klienta nie je možné doubytovať
 • vstupy
Možný príplatok
 • komplexné cestovné poistenie 18,- €, alebo poistenie pandemic vrátane ochorenia na Covid 19 v cene 24,- €
Fakturačná adresa
Poistenie viac info