Pútnické Mexiko a neopakovateľné Acapulco

Pútnické Mexiko a neopakovateľné Acapulco
Pútnické Mexiko a neopakovateľné Acapulco
 • Termín: 26.02.2024 - 07.03.2024
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Mexiko
 • Kňaz za TV LUX: Mgr. Marián Ondrejka
 • ID zájazdu: 006 / 2024
26.02.2024 - 07.03.2024
Cena na osobu2 135,00€

Program:

1.deň

Odlet z Viedne do Mexiko City cez Madrid. Prílet do Mexiko City vo večerných hodinách, transfer do hotela a večera v balíčku. Nocľah

2.deň

Návšteva Baziliky Guadalupe, najslávnejšie pútnické miesto Latinskej Ameriky. Prehliadka starej a novej Baziliky Pann Márie Guadalupskej, kde sa uchováva zázračný obraz Panny Márie, náboženský program. Presun do centra Mexiko City, hlavné námestie Zocalo (v prípade, že bude Národný palác zatvorený, sprievodca vyberie návštevu niektorých iných pamiatok ako napr.: Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, námestie Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavného chrámu Aztékov (z vonku), ako aj katedrálu. Návšteva múzea antropológie, transfer do hotela, večera a ubytovanie. 

3.deň

Odchod do Cuernavaca, návšteva mesta "večnej jari", tzv.mesto Bugambilias. Palác de Cortes (z vonka). Uvidíte jeden z najstarších kostolov v Mexiku, ktorý sa začal stavať v roku 1525 a v roku 1891 bol vysvätený ako Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Tento chrám sa skladá zo štyroch budov. Slúžil ako piaty kláštor v krajine pre františkánov. Založili ho v roku 1525 dvanásti františkánski mnísi, ktorí sem prišli a začali evanjelizačnú činnosť. Na takmer každej stene môžeme vidieť obrazy nevyčísliteľnej umeleckej a historickej hodnoty. Pokračujete do pitoreskného mesta Taxco, nazývaného aj strieborné mesto. Návšteva Kostola sv. Priscily, vybudovaného vďaka ťažbe striebra v meste a okolí, svätá omša. Voľno na nákupy a prechádzku po úzkych uličkách s kamennými chodníkmi a domami s červenými škridlovými strechami láka mnohých umelcov prenocovať v meste. Večera a nocľah na hoteli. 

4.deň

Odchod do Acapulca, prehliadka mesta, svätá omša o 17.00, večera a nocľah na hoteli. 

5.deň

Oddych na plážach Acapulca, ubytovanie v Acapulcu, svätá omša Sagrdo Corazon. Večera a nocľah na hoteli. 

6.deň

Oddych na plážach Acapulca, ubytovanie v Acapulcu. 

7.deň

Skoro ráno pokračujete do San Miguel de Milagro. Ocotlan - sanktuárium Panny Márie z Ocotlan je na návrší, vybudované na pamiatku zjavenia Panny Márie na tomto mieste v roku 1541. Prvý kostol bol postevný v 16.storočí, novší kostol je z konca 17.storočia v barokovom slohu. Bol vybudovaný na mieste, kde Panna Mária, vypočujúc modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknúť prameň vody počas sucha v roku 1541. Voda z prameňa bola posvätená a mala liečivé účinky. Stavbu kostola začal v rou 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 bola dokončená apsida. Transept a kupoly boli dokončené začiatkom 18 stor. Na fasáde sú vysoké reliéfy z bielej malty v kontraste so stenami z červenej pálenej tehly, oltár je veľkolepý. Večera a ubytovanie v Puebla. 

8.deň

Svätá omša v kaplnke Panny Márie Ružencovej, ktorej steny a strop sú pozlátené a zdobené soškami anjelov, svätých, detí a zvierat. Nádherný oltár zdobí socha korunovanej Panny Márie s prekrásnymi klenotmi. Mesto Puebla je štvrtým najväčším mexickým mestom a predstavuje skvost koloniálnej architektúry. Mesto sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur vo výške 2.200 m a je obklopené sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Veľké a malé námestie, hlavné námestie, barokové paláce, katedrála. Večera na hoteli, ubytovanie. 

9.deň

Odchod do dedinky Cholula s kostolmi z 18.storočia, kde sa prelínajú vyplyvy indiánskeho umenia a kresťanského náboženstva. Pokračujete do Huejotzingo, malé mestečko, kde sa nachádza jeden z bývalých františkánskych kláštorov (vyhlásený za svetové dedičstvo). Patrí k najzachovalejším v  krajine, kaplnky sú príkladom indo-kresťanského umenia. Nádherný kríž s tŕňovou korunou, veľkolepé dvere v mudejarskom štýle.  Presun do Mexiko City, večera a nocľah na hoteli. 

10.deň

Odchod do Tulpetlac, najznámejšia mexická archeologická lokalita Teotihuacan, vzdialená od Mexico City 50 km. Úžasné pyramídy, palác Quetzal-Butterfly, Chrám pererového hada, alej mŕtvych a obed. Návrat do Baziliky Guadalupe, čas na osobné modlitby. 

11.deň

Transfer na letisko s následným odletom do Európy. 

Info k cene: 2 135,00€

V cene je zahrnuté
 • 9 x hotelové ubytovanie ***/****/***** s polpenziou
 • medzinárodná letenka Viedeň - Mexiko City - Viedeň, cez Madrid
 • servisné poplatky
 • Visitax: povinná turistická daň - registráciu a úhradu za Vás urobíme pred vycestovaním doprava lux bus počas celého programu
 • miestny profesionálny sprievodca (sprevádza skupinu počas celej trasy, stará sa nielen o organizačné a bezpečnostné záležitosti, ale je obohatením aj po stránke informácií a je znalý miestnych pomerov)
 • slovenský sprievodca - kňaz
 • prehliadky a vstupy podľa programu 
V cene nie je zahrnuté
 • obslužné 100,- €
 • transfer na letisko a z letiska Viedeň 20,- € 
Možný príplatok
 • poistenie A3 Pandemic vrátane ochorenia na Covid 19, poistné krytie až do výšky 80 % storno poplatku v cene 69,30 €
 • príplatok 330,- € za jednolôžkovú izbu na vyžiadanie, alebo ak klienta nemožno doubytovať
 • fakultatívne výlety 
Fakturačná adresa
Poistenie viac info