To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur

To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur
To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur
To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur
To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur
Často kupované
To najlepšie zo Singapuru, Brunej, Bali, Kuala Lumpur
 • Termín: 11.09.2024 - 24.09.2024
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Brunej, Indonézia, Malajzia, Singapur
 • Sprievodca: Mons. ThDr. Jan Majerník
 • ID zájazdu: 146 / 2024
11.09.2024 - 24.09.2024
Cena na osobu2 690,00€

Program:

1.deň

Odlet z Viedne cez Dubaj do Singapuru. 

2.deň

Poobede prílet do Singapuru, nazývaný aj "mesto leva", transfer do hotela a oddych. 

3.deň

Po raňajkách prehliadka mesta. Začnete v Kampong Glam, oblasť, kde sa moderná doba stretáva s tradíciou. Z historického hľadiska patrí táto štvrť do koloniálnej éry ako oblasť patriaca komunitám Malajcov, Arabov a Bugisov. Mesto preskúmate jazdou po občianskej štvrti, prejdete popri Padangu, singapurskom kriketovom klube, historickej budove parlamentu a singapurskej národnej galérii. Pôvodne budova najvyššieho súdu a radnice. Ďalšia zastávka bude v parku Merlion, kde si vychutnáte pôvabný výhľad na záliv Marina Bay. Merlinon, mytologické stvorenie, ktoré je čiastočne lev a čiastočne ryba. Navštívite chrám Thian Hock Keng, jeden z najstarších budhisticko-taoistických chrámov v Singapure. Pokračujete do botanickej záhrady (UNESCO), prejdete cez Národnú záhradu s expozíciou 60 000 druhov orchideí a po súmraku sa vydáte na plavbu loďou, aby ste mohli zachytiť západ slnka nad riekou a osvetlenie veľkomesta.

4.deň

Po raňajkách sa lanovkou dostanete na ostrov Sentosa, turistická atrakcia plná zábavných parkov, výstav, nádherné tropické pláže s palmami, tropické bary s lehátkami na brehu oceánu. Z vtáčej perspektívy uvidíte celý Singapur, pokračujete návštevou Madame Tussauds, múzeum voskových figurín a turistická atrakcia na vyhliadke Imbiah na ostrove Sentosa. Navštívite akvárium SEA, rezort s 800 druhmi morských živočíchov. Pred večerou zastávka vo Wings of Time, moderná časť mesta s množstvom farebných svetiel, laserov, vodných fontán a 3D efektov.

5.deň

Po raňajkách transfer na letisko s následným odletom do Brunej, malý štát na ostrove Borneo je vďaka zdrojom ropy veľmi bohatou krajinou, 53 % krajiny pokrýva prales a približne 20 % krajiny je chárnenou oblasťou. Po prílete stretnutie sa so sprievodcom a poldenná prehliadka. Kráľovská slávnostná sieň, kde bol HM Slutan v roku 1968 korunovaný ako 29.sultán Bruneja. Túto sálu používal sultán na oslavy svojich narodenín až do roku 1983. Starý parlament, známy ako Dewan Majlis, budova bohatá na brunejské kultúrne dedičstvo so stenami zdobenými tradičnými brunejskými motívmi. Ďalšou zastávkou bude Royal Regalia Múzeum, v ktorom sa nachádzajú klenoty kráľovskej rodiny. Vystavené sú tu tiež spomienkové predmety osláv strieborného a zlatého jubilea vlády sultána Hassanala Bolkiaha. Mešita Omar Ali Saifuddien, považovaná za najkrajšiu mešitu v Ázii, je pomenovaná po otcovi súčasného vládcu. Energy HUB, dozviete sa všetko o ropnom a plynárenskom priemysle v Brunei Draussalam. Majestátna mešita Jame´Asr Hassanil Bolkiah*. Mešita bola dokončená v roku 1994 pri príležitosti 25.ročnej vlády panovníka a má 29 zlatých kupol na počesť 29.vládcu Bruneja. Majstrovké dielo modernej islamskej architektúry v Ázii, kde je vidieť vplyv Blízkeho východu zmiešaný s miestnymi prvkami. Nastúpite na miestnu drevenú loď a vydajte sa na plavbu po rieke Brunej. Zážitok pri pohľade na dva kontrastné svety – na jednej strane moderne sa rozvíjajúce hlavné mesto Brunej a na druhej strane pokojná štvrť Kampong Ayer. Sprievodca Vám ukáže visutý most, ktorý spája centrum mesta  a vodnú oblasť a je pomenovaný po súčasnej manželke kráľovnej – Raja Isteri Pengiran Anak Hajah Saleha Bridge. Druhý najdlhší visutý most na svete, ktorý má pylón týčiaci sa do výšky 157 metrov a číslo znamenajúce narodeniny sultána – 15. júl. Ľahké občerstvenie a odchod do hotela, ubytovanie.

6.deň

Po raňajkách voľno a transfer na letisko s následným odletom do Singapuru. Po prílete stretnutie sa so sprievodcom, transfer do hotela a oddych. Večer presun na Safari Tour, prvá nočná zoologická záhrada na svete, ktorá sa nachádza v Mandai v Singapure. Jedna z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine a je súčasťou rezervácie Mandai Wildlife Reserve spolu s River Wonders.

7.deň

Po raňajkách prehliadka zoo, kde uvidíte 3 600 rôznej zveri. Je známa tým, že patrí medzi najkrajšie prírodné parky na svete, kde sa voľne pohybuje viac ako 2 800 zvierat. Či už sa presúvate električkou alebo peši, nahliadnete do oblastí savany v divokej Afrike až po drsné kaňony v Etiópii. Po prehliadke transfer na letisko s odletom na ostrov Bali. Je najrozvinutejšou turistickou destináciou v Indonézii a okrem rozprávkových pláží ponúka unikátnu atmosféru hinduizmu. Typické je tradičné umenie spracovania kože a kovu, hudba a tanec sú neodmysliteľnou súčasťou ostrova.  Po prílete stretnutie sa so sprievodcom a presun do hotela.

8.deň

Po raňajkách stretnutie sa so sprievodcom na hoteli a návšteva Tampak Siring, mesto v centrálnom Bali s horúcimi prameňmi. Vychutnáte si obed v Grand Puncak Sari Reštaurácii a potom pokračujete návštevou Kintamani prehliadky s výhľadom na jazero a horu Batur. Po prehliadke Vás sprievodca odprevadí späť do hotela. 

9.deň

Po raňajkách stretnutie sa so sprievodcom, návšteva Banjar horúcich prameňov v prekrásnej oblasti tropických záhrad s množstvom zelene a kvetov. Tento kúpeľný komplex vznikol v čase druhej svetovej vojny, keď Indonéziu okupovalo Japonsko. Japonci bazény s teplou vodou vybudovali po tom, čo si všimli že voda z prameňa má liečivé účinky na choroby, ktorými vojaci trpeli. V zložení prevažuje síra. Stretnete tu turistou ale aj domácich.  Obed v Mentari Reštaurácii, poobede transfer k plantážam s vanilkou, čokoládou a kávou. Po prehliadke Vás sprievodca odprevadí k Aloft Kuta Beachwalk (obchodné centrum s množstvom obchodov, reštaurácií, kde miestni radi trávia voľný čas). Transfer do hotela, ubytovanie.

10.deň

Po raňajkách voľný čas alebo fakultatívne (extra 40 usd/osoba) návšteva pláže Melasti a prekrásny západ slnka pomedzi skaly. Presun k chrámu Uluwatu a večera na pláži Jimbaran (morské plody). Návrat do hotela a oddych.

11.deň

Po raňajkách voľný čas alebo fakultatívne (extra 45 usd/osoba) výlet. V prípade, ak sa rozhodnete pre fakultatívny výlet, sprievodca Vás v skorých ranných hodinách zavedie do destinácie Tanah Lot, jedna z obľúbených turistických atrakcií na Bali. Jaskyňa, ktorú môžete navštíviť  aj Vy. Jednou z takýchto jaskýň je aj jaskyňa posvätného hada, ktorá sa nachádza neďaleko chrámu. Pokračujete návštevou Ulun Danu, veľký,  vodný chrám na Bali. Tento chrámový komplex sa rozprestiera na severozápadnom okraji jazera Bratan v horách neďaleko Bedugulu. Obed v miestnej reštaurácii a návšteva brány Handara – tradičná hinduistická brána symbolizujúca vstup do chrámu. Návrat do hotela.

12.deň

Po raňajkách stretnutie sa so sprievodcom a presun k jednému z najstarších kláštorov, Pura Kehen. Pokračujete návštevou chrámu Besakih, najväčší hinduistický chrám na Bali. Obed v Mhagiri reštaurácii alebo podobnej. Poobede návšteva komplexu budov Kerta Gosa. Návrat do hotela.

13.deň

Po raňajkách stretnutie sa so sprievodcom, presun na letisko s následným odletom do Kuala Lumpur. Úžasné mesto s modernými mrakodrapmi a luxusnými nákupnými centrami s tradičnými trhmi a pouličnými stánkami. Spolu tu žijú Malajci, Indovia a Číňania. Pripravte sa na dážď. Prší tú skoro stále, no všade nájdete rôzne podchody a deisatky metrov dlhé zastrešené ulice. Po prílete poldenná prehliadka mesta. Objavte nádheru starej a novej časti Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers, China Town, Masjid Jamek, starú a novú časť Kráľovského Palácu, chrám Thean Hou, Národná Mešita, administratívna budova železničnej dopravy, Námestie Nezávislosti. Po prehliadke návrat do hotela, ubytovanie.

14.deň

Po raňajkách transfer na letisko s následným odletom do Viedne cez Dubaj.

Info k cene: 2 690,00€

V cene je zahrnuté
 • medzinárodná letenka Viedeň-Singapur/Kuala Lumpur-Viedeň, cez Dubaj 
 • 12 x hotelové ubytovanie s raňajkami (1 x obed a 1 x večera)
 • prehliadky a transfery podľa programu 
 • sprievodca, miestny sprievodca 
 • duchovný doprovod 
V cene nie je zahrnuté
 • servisné poplatky 290,-€
 • letenky počas programu (aktuálne ceny budú dostupné približne 6 mesiacov pred termínom)
 • sprepitné/obslužné 100,-€ (platí sa priamo sprievodcovi na mieste)
 • osobné výdavky 
 • služby, ktoré nie sú uvedené v programe 
 • fakultatívne výlety (aktuálne ceny uvedené v programe) 
 • miestne taxy a turistická taxa v Malajzii (aktuálne RM 10, čo je približne 2,60 usd/izba/noc a platí sa priamo v hoteloch 
 • transfer z Bratislavy na a z letiska Viedeň 25,-€ 
 • víza do Indonézie, 500 000 IDR (cca 35,- usd/osoba), obdržíte na letisku 
Možný príplatok
 • poistenie A3 Pandemic vrátane ochorenia na Covid 19, poistné krytie až do výšky 80 % storno poplatku v cene 88,20€ 
 • príplatok 350,-€ za jednolôžkovú izbu
Fakturačná adresa
Poistenie viac info
Program pútnického zájazdu: 1.deň:podvečer  stretnutie skupiny v Mníchove na letisku s následným odletom do Tel Avivu. Po príle..
16.05.2024 - 27.05.2024
1 290,00€
Azorské Ostrovy - San Miguel a Fatima
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny v Bratislave, transfer do Viedne, odlet do Ponte Delgada cez Lisabon. Prílet do hlavného mesta Azorsk..
04.10.2024 - 11.10.2024
1 250,00€
Fatima - letecky
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete autokarová prehliadka hlavného mesta Po..
29.04.2024 - 03.05.2024
490,00€
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete autokarová prehliadka hlavného mesta Po..
01.06.2024 - 04.06.2024
450,00€
Fatima – Lurdy - Braga - Santiago de Compostela - Le Puy en Velay - Paray Le Monial  - Lyon
Novinka
Program zájazdu:1.deň:v ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Porta. Po prílete trans..
29.10.2024 - 05.11.2024
665,00€
Irán – Biblická Perzia a čierny kostol Kara Kalisa Irán – Biblická Perzia a čierny kostol Kara Kalisa
Často kupované Posledné voľné miesta
Program zájazdu:1.deň:odlet z Viedne do  Teheránu, hlavného mesta Iránu.2.deň:prílet do Teheránu v skorých ranných hodinách, ubyt..
02.05.2024 - 14.05.2024
1 595,00€