Čína a Tibet

Čína a Tibet
Čína a Tibet
Čína a Tibet
Často kupované
Čína a Tibet

Čína - ríša za Veľkým múrom, najľudnatejšia krajina sveta s bohatou históriou starých čínskych dynastií, hory, nížiny, púšte, more, pláže, ostrovy...

Tibet – mystická krajina za hrebeňom Himalájí, budhistické dedičstvo, krásna vysokohorská príroda, ošľahané tváre domorodcov...

 • Termín: 25.08.2024 - 06.09.2024
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Čína
 • ID zájazdu: 107 / 2024
25.08.2024 - 06.09.2024
Cena na osobu1 995,00€

Program:

1.deň

Odlet z Viedne cez Dubaj do Pekingu. 

2.deň

Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. 

3.deň

Po raňajkách majestátny Veľký čínsky múr, najznámejší symbol Číny a najpozoruhodnejší architektonický div sveta. Ohromná stavba tiahnuca sa cez 15 čínskych provincií dlhá viac ako 21 000 km sa budovala s prestávkami viac ako 2 000 rokov. Mingské hrobky, ktoré sú súborom trinástich mauzóleí zo 14.-17. stor., postavených čínskymi cisármi mingskej dinastie. V roku 2000 boli zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Foto zastávka (z vonku) pri obrovskom štadióne s kapacitou pre 80 000 divákov, známy pod prívlastkom "Vtáčie hniezdo". Toto pomenovanie získal kvôli unikátnemu dizajnu s konštrukciou popreplietanou oceľovými pásmi. Ich celková dĺžka dosahuje viac ako 30 km. Foto zastávka (vonku) pri Pekingskom národnom plaveckom centre, ktoré je známe pod názvom Vodná kocka. Štadión postavený špeciálne pre potreby olympijských hier v roku 2008. Návrat do hotela na ubytovanie. 

4.deň

Po raňajkách celodenný program v Pekingu, v hlavnom meste Číny, správne a kultúrne centrum krajiny, kde sa nachádza známe námestie Tchien-an-men či Zakázané mesto, komplex palácov a chrámov odkiaľ v minulosti vládli čínski cisári. Zakázané mesto, ktoré je najväčším palácom na svete a kde sa nachádza takmer tisíc budov, v ktorých je viac ako deväťtisíc miestností. V komplexe sa nachádza jedno z najväčších múzeí na svete s tisíckami exponátov pochádzajúcich zo súkromných zbierok dvoch hlavných rodov čínskej panovníckej dynastie. Pokračujete návštevou parku Beihai. Jeden z najstarších, najväčších a najzachovalejších starovekých cisárskych záhrad v Číne. S viac ako 1000 ročnou históriou je park nielen klasickou kombináciou veľkoleposti severných záhrad a rafinovanosti južných záhrad v Číne, ale aj dokonalou integráciou veľkolepých cisárskych palácov a slávnostných náboženských stavieb. Návrat do hotela na ubytovanie. 

5.deň

Po raňajkách návšteva Oltáru Nebies. Je to komplex taoistických chrámov v obvode Tung-čcheng v historickej časti Pekingu, ktorého začiatky siahajú do začiatku 15.storočia. Čínski cisári sa tu modlili za dobrú úrodu. V roku 1998 bol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Presun do známeho Hutongu a prechádzka križujúcimi sa uličkami, tamojšia pokojná atmosféra. Vysokorýchlostným vlakom sa presuniete do Xi´anu. Po príchode presun do hotela a ubytovanie. 

6.deň

Cisárska terakotová armáda, ktorá je jedným z ôsmich divov sveta. Terakotoví bojovníci a kone majú veľkosť skutočnej armády a boli pochovaní po boku cisára v obrovskom podzemnom paláci, aby chránila cisára v posmrtnom živote.  Obrovské pohrebisko nachádzajúce sa v meste Si-an na severozápade krajiny. Rozkladá sa na ploch takmer 70-krát väčšej ako tzv. Zakázané mesto, ktorého budovanie trvalo takmer štyri desaťročia a pracovali na ňom stovky tisíc robotníkov, no nikdy nebolo úplne archeologicky odkryté. Mauzóleum prvého cisára dynastie Qin, Qin Shi Huanga, nachádzajúceho sa pod 76 metrov vysokou hrobkou v tvare zrezanej pyramídy. V archeologickom nálezisku Banpo Village, postavenom pred viac ako 6 000 rokmi, uvidíte, ako tento matriarchálny kmeň žil v neolite. Staroveká osada neďaleko mesta Xi´an, ktorá sa nachádza na brehu rieky Chan. Zvyšky 40 obydlí mali obdĺžnikový štvorcový a kruhový pôdorys, steny si zachovali povlak z hliny zmiešanej so slamou.  Vchody boli na južnej strane, čo sa neskôr stalo tradíciou v čínskej architektúre. Ubytovanie v Xian. 

7.deň

Let z Xian do Lhasy, tradičného sídla dalajlámov a svätého mesta. Pred polstoročím bola hlavným mestom krajiny veľkej ako západná Európa, dnes je centrom Tibetskej autonómnej oblasti v rámci Číny.  a po prílete aklimatizácia. Stáročia bola Lhasa náboženským cetrom tibetského budhizmu a bola centrom kultúry a obchodu, ktorej bránami prúdili zástupy pútnikov a obchodníkov z Mongolska, Číny, Bhutánu, Indie a Ladakhu. Ubytovanie v Lhase.

8.deň

Celodenná prehliadka Palácu Potala nachádzajúceho sa blízko starobylého mesta Lhasa. Budova má 13 poschodí, vyše tisíc izieb a 10 tisíc svätýň. Biely palác je určený pre vedenie paláca, seminár a zahŕňa aj obytnú časť. Červený palác je výlučne na náboženské obrady a modlitby. Nachádzajú sa tu kaplnky, svätyne, knižnice, modlitebne a posvätné jaskyne, v ktorých sú uschované relikvie. Chrám Džokhang, ktorý bol vystavený za krála Songcäna Gampa na mieste, kde sa pôvodne nachádzalo jazero, je asi najposvätnejším miestom v Lhase. Bol vystavený pôvodne Buddhovi Akshobhyovi. Ulica Barkhor s 1300ročnou históriou sa nachádza v starom mestskom obvode Lhasy a hovorí sa jej aj Ba Jiao. Celková dĺžka tejto ulice je viac ako 1000 metrov. Nie je síce široká, ale je miestom, ktoré v Lhase navštívi denne najviac ľudí.

9.deň

Po raňajkách prehliadka dvoch dôležitých kláštorov v Lhase: Sera a Drepung. Kláštor Sera sa radí medzi 6 najväčších kláštorov v Tibete a kedysi pojal ažl 10 000 mnícho a zaujímavosťou je jeho kuchyňa, v ktorej sa pre všetkých obyvateľov varilo. Približne 8 km od Lhasy sa nachádza kláštor Drepung a býval najbohatším svätostánkom v Tibete, obývalo ho 10 000 mníchov a bol rozdelený do 7 škôl s rôznymi špecializáciami. Dodnes v kláštore žije pár sto mníchov, ostatní boli keď kláštory stratili svoj politický vplyv.  Ubytovanie v Lhase. 

10.deň

Po raňajkách sladkovodné jazero Yamdrok. Je to jedno z troch najväčších jazier v Tibete. Je dlhý vyše 72 km, jazero je obklopené mnohými zasneženými horami. Po ceste prejdete cez priesmyk Gampala, Svätá hora Neyenchen Khangsar, najvyššia hora neďaleko Lhasy.

11.deň

Transfer na letisko s následným odletom do Šanghaju. Vzrušujúce mesto obchodu a dizajnu, skoro dokonalé miesto. Je centrom modernej Číny, kozmopolitné mesto ukazujúce architektonické chrámy umenia, gastronómie a súčasného mestského života.  Po prílete transfer do hotela. 

12.deň

Po raňajkách prehliadka Šanghaju. Návšteva múzea, záhrad Yu, ktoré sú príkladom harmónie, symetrie a vyváženosti, tvorená je viac ako 30-timi pavilónmi. Skalky s bizarnými tvarmi, vysoké aj niekoľko metrov, kľud a pokoj nenasvedčujú tomu, že len niekoľko metrov od Vás sa nachádzajú rušné ulice veľkomesta. Televízna veža Pearl Tower na brehu rieky Chuang-pchu. Je najvyššou dokončenou vežou Ázie a treťou najvyššou vežou na svete poľa World Federation of Great Towers s výškou 468 metrov. Pokračujete návštevou slávneho a historického nábrežia Bund. Architektonická perla tohto čínskeho mesta, kedysi jedenásťprúdová diaľnica /ktorú presunuli pod zem/ zúžená na štyri pruhy, obrovský bronzový býk, pripomínajúci toho, ktorý sa nachádza na newyorskej Wall Street.

13.deň

Transfer na letisko s následným odletom do Viedne cez Dubaj.

Info k cene: 1 995,00€

V cene je zahrnuté
 • letenky Viedeň - Peking, Šanghaj - Viedeň, cez Dubaj 
 • rýchlovlak z Pekingu do Xi´an 
 • 11 x ubytovanie, 10 x raňajky 
 • transfery podľa programu
 • sprievodca - kňaz
 • miestny sprievodca
 • vstupy podľa programu
 • poplatky a miestna daň
V cene nie je zahrnuté
 • servisné poplatky 395,- €
 • letenka Xi´an - Lhasa: 295,- € (aktuálna cena)
 • letenka Lhasa - Šanghaj: 485,- € (aktuálna cena)
 • sprepitné sprievodcovi a vodičovi 100,-€ (platí sa na mieste)
 • osobné výdavky
 • víza + vízová podpora do Číny (vyplnenú a vytlačenú žiadosť o víza a pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate so štyrmi voľnými stranami ) 75,-€ 
 • fakultatívne výlety
 • transfer z Bratislavy na letisko a z letiska Viedeň 25,- € 
Možný príplatok
 • poistenie pandemic A3 vrátane storna zájazdu s poistným krytím do výšky 80 % storno poplatku a ochorenia na Covid-19 v cene 81,90 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 330,-€ 
Fakturačná adresa
Poistenie viac info
Azorské Ostrovy - San Miguel a Fatima
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny v Bratislave, transfer do Viedne, odlet do Ponte Delgada cez Lisabon. Prílet do hlavného mesta Azorsk..
04.10.2024 - 11.10.2024
1 250,00€
Fatima - letecky
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete autokarová prehliadka hlavného mesta Po..
01.06.2024 - 04.06.2024
450,00€
Program zájazdu:1.deň:v ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Porta. Po prílete trans..
29.10.2024 - 05.11.2024
665,00€
Malta - posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny v Bratislave ráno,  transfer na letisko do Viedne a následne odlet na Maltu. Po príle..
14.06.2024 - 19.06.2024
665,00€
Svätá zem
Novinka
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema. ..
06.11.2024 - 13.11.2024
850,00€
Svätá zem
Novinka
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema. ..
15.11.2024 - 22.11.2024
850,00€
Svätá zem
Novinka
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema. ..
22.11.2024 - 29.11.2024
850,00€