Česko s TV LUX

Česko s TV LUX
Česko s TV LUX

Putovanie po stopách viery a mariánskych pútnických miest 

 • Termín: 08.08.2024 - 12.08.2024
 • Doprava: Lux bus
 • Krajiny: Česko
 • Sprievodca: o. Peter Repko
 • ID zájazdu: 183 / 2024
08.08.2024 - 12.08.2024
Cena na osobu340,00€

Program:

1.deň

Odchod skupiny z Bratislavy – Hlavnej stanice o 07.00 hod., presun na Velehrad. Na Velehrade budeme mať svätú omšu, prehliadku Baziliky Nanebovzatia Panny Márie a sv. Cyrila a Metoda. Ďalej navštívime Svatý Hostýn, najvyššie položené pútnické miesto na Morave. Bazilika Nanebovzatia Panny Márie je dominantou okolia. Po prehliadke Baziliky si môžete urobiť súkromnú pobožnosť krížovej cesty /arch. Dušan Samuel Jurkovič/, či naobedovať sa. Odchod na Svatý Kopeček pri Olomouci. Po návšteve Baziliky Návštevy Panny Márie, odchod na ubytovanie v Olomouci, večera. 

2.deň

Raňajky, náboženský program začneme sv. omšou v Katedrále sv. Václava v Olomouci. Ďalším miestom, ktoré navštívime, bude Hora Matky Božej - Králíky. Čaká nás prehliadka areálu, kostol Nanebovzatia Panny Márie, obraz Panny Márie Snežnej, Sväté schody. Bude čas i na osobné modlitby. Následne v Starej Boleslavy budeme mať  pobožnosť a požehnanie so vzácnym Palládiom Země České. Večera, ubytovanie už v Prahe.

3.deň

raňajky, odchod do Prahy. Začneme v Strahovskom kláštore, individuálne si pozrieme pražskú Loretu. Spolu sa pešo presunieme do areálu Pražského hradu, kde budeme mať svätú omšu v kaplnke Chrámu sv. Víta a prehliadku Katedrály. Spoločne prejdeme na Malostranské námestie s Kostolom sv. Mikuláša, a možnosťou obedu, individuálne. Pokračovať budeme v Kostole Panny Márie Víťaznej, pobožnosťou pred Pražským Jezuliatkom a spoločná modlitba Korunky. Po Karlovom moste prejdeme cez Vltavu a prídeme na Staromestské námestie s historickou radnicou, svetoznámym orlojom a Týnskym chrámom. Odchod na ubytovanie, večera.  

4.deň

Raňajky, odchod na Svatú Horu u Příbrami. Čaká nás obrad privítania pútnikov a prehliadka celého areálu. Po organovom koncerte v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie navštívime pútnický areál Klokoty. Odchod na ubytovanie ku Žďáru nad Sázavou, večera.

5.deň

Raňajky, Žďár nad Sázavou - prehliadka Baziliky Nanebovzatia Panny Márie a sv. Mikuláša, sv. omša. Odchod na Zelenú horu, Bazilika sv. Jána Nepomuckého /UNESCO/, vrcholné dielo unikátnej barokovej gotiky. Posledným miestom našej púte budú Křtiny. Predpokladaný  príchod do Bratislavy o 18:00 hod.

Info k cene: 340,00€

V cene je zahrnuté
 •  lux bus, 4 x ubytovanie s polpenziou /3 x hotelové, 1 x internátne/
 • duchovný doprovod-sprievodca
V cene nie je zahrnuté
 • vstupy
 • mestská taxa - platí sa na mieste 
Možný príplatok
 • komplexné cestovné poistenie za 15,-  €, alebo poistenie Pandemic vrátane ochorenia na Covid-19 v cene 20 €
 • jednolôžková izba za príplatok 110,- € na vyžiadanie, alebo ak klienta nie je možné doubytovať
Fakturačná adresa
Poistenie viac info
Česko s TV LUX - odchod Košice
Novinka Často kupované
02.05.2024 - 07.05.2024
405,00€