Okruh Sicíliou s pobytom pri mori

Okruh Sicíliou s pobytom pri mori
Často kupované
Okruh Sicíliou s pobytom pri mori

Palermo, Monreal, Seggesta, Erice, Sciacca, Agrigento, Raguz, Modica, Syrakuzy, Etna, Taormína, Tindari, Cefalu

 • Termín: 24.09.2024 - 01.10.2024
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Taliansko
 • ID zájazdu: 222 / 2024
24.09.2024 - 01.10.2024
Cena na osobu850,00€

Program:

1.deň

Odlet z Viedne do Palerma. Návšteva jedného z najkrajších miest Stredomoria - Palermo, prehliadka normandského paláca z 12.stor. a Palatínskej kaplnky s prekrásnymi mozaikami zo Starého zákona a života Ježiša Krista, prehliadka kostolov, kde sa prelína arabské a normandské obdobie a katedrály z normandského obdobia s kráľovskými hrobkami a kaplnkou sv. Rozálie – patrónky mesta. Ubytovanie.

2.deň

Po raňajkách Seggesta (zvyšky gréckeho mesta s chrámom a divadlom) a Erice (starého náboženského strediska zasväteného fénickej Aštarte, gréckej Afrodite a rímskej Venuši).  Odchod do Sciacca – mesta s veľmi dobre zachovalými barokovými pamiatkami. V blízkosti sa nachádza Castello Incantato so stovkami skulptúr, ďalej kostol San Calogero (pustovník z 5. stor., pôvodom z dnešného Turecka). Ubytovanie. 

3.deň

Po raňajkách Agrigento, kde sa nachádzajú najviac zachovalé grécke chrámy na svete,  prekrásne sicílske pláže. Villa Romana del Casale je rímska vila neďaleko mesta Piazza Armerina na Sicílii. Nachádza sa tu najrozsiahlejší a najbohatší komplex mozaík na svete. Začiatky stavby siahajú do 4. storočia. Pre svoju mimoriadnu kultúrnu hodnotu je od roku 1997 zapísaná zozname Svetového dedičstva UNESCO. Ubytovanie. 

4.deň

Po raňajkách prehliadka a návšteva Ragúz s výstrednými barokovými fasádami viac ako 50 kostolov, ktorým dominuje Duomo di San Giorgio s jeho zdobeným priečelím sa považuje za prototyp sicílskeho baroka. Pokračujete do historického  mesta Modica s barokovými skvostami na zozname UNESCO. Je známa svojou čokoládou a výborným jedlom. Nachádza sa v hornatej oblasti rozdelenými hlbokými údoliami. Historická zástavba tu pohlcuje celé údolie. Hlavný chrám zasvätený Sv.Jurajovi, ktorý po stáročia hlasno volá svoje ovečky na modlitbu. Presun do mesta Syrakúzy - bolo to v staroveku po Aténach druhé najvýznamnejšie grécke mesto. Založili ho Korinťania v 8 stor. pr. Kr. Prehliadka Neapolis – archeologická oblasť, divadlo, prírodná jaskyňa „Dionízovo ucho“. Ostrov Ortygia, srdce námorníkov v Syrakúzach. Kostol Sv. Lucie, ktorý stojí na mieste kde bola v 4 stor. umučená patrónka ostrova Sv. Lucia. Je patrónkou očných chorôb. Moderná Svätyňa plačúcej madony – posvätená v roku 1994, pripomínajúca zázrak, ktorý sa udial v roku 1955. Ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách odchod so zastávkou pri sopke Etna, aktívnom stratovulkáne na východnom pobreží Sicílie. Je jednou z najaktívnejších sopiek na svete a má dlhú históriu erupcií. Taormína, najstaršie, najznámejšie, najdrahšie turistické centrum ostrova.  „Toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie.“ Citát od francúzskeho spisovateľa Maupassanta vystihuje toto sicílske mestečko. Strategická poloha prilákala starých Grékov a Rimanov už v roku 735 p.n.l. aby založili prvé mesto na sicílskej pôde. Grécko-rímske divadlo, ktoré je vo veľmi dobre zachovalom stave a jeho horné rady ponúkajú nádherný výhľad na Jónske more ale aj na zasnežený či dymiaci sa vrchol sopky Etny. Dychberúcich výhľadom je tu však veľa, keďže Taormína je postavená na terase svahu hory Monte Tauro. Ubytovanie.

6.deň

Po raňajkách presun do Tindari. Dôležité pútnické miesto, kde sa nachádza soška čiernej madony, svätyňa Márie Tindari na Sicílii.  Podľa legendy si sama vybrala toto miesto a jej socha sa považuje za zázračnú. Grécke divadlo, bazilika, kúpele so zvyškami mozaík a fresiek. Cefalu a zastávka s možnosťou kúpania sa, katedrála z roku 1131, ktorú dal postaviť kráľ Roger II., ktorý sa plavil počas veľkej búrky zo Salerna do Palerma. Božstvu sľúbil, že ak búrku prežije, postaví kostol. Presun na ubytovanie. 

7.deň

Po raňajkách program v Monreale, chrám z 12. stor., ktorého biblické mozaiky patria medzi najkrajšie na svete. Názov Monreale vznikol skomolením "Kráľovskej hory". Všetky ulice sa zbiehajú ku katedrále a park zdobí fontána obkolesená lavičkami. Oddych na pláži v Palerme. Večera, ubytovanie. 

8.deň

Ráno transfer na letisko s následným odletom do Viedne.

Info k cene: 850,00€

V cene je zahrnuté
 • letenka Viedeň - Palermo - Viedeň
 • transfery podľa programu 
 • 7 x hotelové ubytovanie s polpenziou
 • sprievodca 
 • duchovný doprovod 
V cene nie je zahrnuté
 • servisné poplatky 210,- €
 • transfer z Bratislavy na letisko a z letiska Viedeň 25,-€/osoba 
 • mestská taxa (platí sa na mieste)
 • obslužné 30,- € (odovzdáte priamo sprievodcovi)
 • vstupy 
Možný príplatok
 • komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu, poistné krytie do výšky 80 % storno poplatku za 24,-€ alebo poistenie pandemic vrátane ochorenia na covid-19 za 32,- € 
Fakturačná adresa
Poistenie viac info