Rím letecky - jarné prázdniny Západné Slovensko

Rím letecky - jarné prázdniny Západné Slovensko
Novinka
Rím letecky - jarné prázdniny Západné Slovensko

a Florencia perla Toskánska zapísaná do zoznamu UNESCO

Rok 2025 - pravidelný Svätý rok v Ríme "Pútnici nádeje" 

 • Termín: 22.02.2025 - 26.02.2025
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Taliansko
 • ID zájazdu: 009 / 2025
22.02.2025 - 26.02.2025
Cena na osobu395,00€

Program:

1.deň

Stretnutie skupiny v Bratislave skoro ráno, odchod  na letisko do Viedne, odlet do Ríma. Následne  privátny transfer na hotel. Program v centre mesta, prehliadka Lateránskej baziliky, vstup cez Svätú bránu. Tu bolo prvé sídlo pápežov. Možnosť modlitby na Svätých  schodoch, ktoré dala  previesť sv. Helena z Jeruzalema do Ríma. Pešia prechádzka v historickom centre, večera, ubytovanie.  

2.deň

Po raňajkách presun do Vatikánu,  vstup do Baziliky sv. Petra vo Vatikáne cez Svätú bránu, ktorá sa otvára počas Jubilejného roka.  Osobné modlitby pri hrobe sv. Jána Pavla II. a sv. Jána XXIII. Fakultatívne možnosť výstupu na kupolu. Na poludnie nedeľná modlitba Anjel Pána so Svätým Otcom. Peši prehliadka historického centra s antickými pamiatkami, známimi námestiami a fontánami, vrátane najznámejšej Fontana di Trevi, večera, ubytovanie. 

3.deň

Po raňajkách pokračovanie v náboženskom programe, vstup do Baziliky Santa Maria Maggiore cez Svätú bránu. Bazilika je  jeden z najstarších  a najvýznamnejších mariánskych chrámov na svete. Pôvodná Bazilika bola postavená v 4. stor. V roku 867 pápež Hadrián II. v chráme za prítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavný oltár slovanské bohoslužobné knihy a tak schválil staroslovenčinu ako liturgický jazyk. Následne návšteva Baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudovanej nad svätcovým hrobom, vstup cez Svätú bránu. Potom, čo bol sv. Pavol sťatý, učeníci preniesli jeho telo na Via Ostiense, kde bol pochovaný. Dnes sa nad jeho hrobom týči bazilika. Pôvodná stavba, svojho času väčšia ako Bazilika sv. Petra, bola  postavená v 4. storočí. V roku 1823  bola zničená požiarom a následne postavená znovu, so snahou držať sa pôvodnej podoby. Večera, ubytovanie. 

4.deň

Po raňajkách voľný deň v Ríme alebo fakultatívny výlet rýchlovlakom do Florencie. Prechádzka popri Palazzo Pitti, cez preslávený most Ponte Vecchio, dielo architekta Neriho di Fioravante, ktorý v roku 1345 preklenul Arno elegantnou stavbou s tromi oblúkmi. Obchodíky postavené na moste po jeho obidvoch stranách dodávajú mostu jeho osobitný ráz.  Prejdeme popri ďalších známich palácoch na námestie Piazza della Signoria s jazdeckou sochou Cosima I., Neptúnovou fontánou a tiež sochou Dávida od Michelangela. Veľkolepá Katedrála Santa Maria del Fiore, baptistétium..... Vo večerných hodinách návrat do Ríma, ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách presun do Vatikánu, účasť na všeobecnej audiencii so Svätým Otcom na Námestí sv. Petra. Po audiencii pokračovanie v prehliadke Ríma, ďalšie antické a kresťanské pamiatky vrátane Kolosea /zvonku/. Podvečer transfer na letisko,  odlet do Viedne. Transfér do Bratislavy s predpokladaným príchodom okolo polnoci.

Info k cene: 395,00€

V cene je zahrnuté
 • letenka Viedeň – Rím – Viedeň - rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines
 • podpalubná batožina 23 kg + 2 ks príručná batožiny
 • 4 x ubytovanie s polpenziou, hotel pri stanici metra
 • sprievodca - kňaz
V cene nie je zahrnuté
 • servisné poplatky 195,- €
 • privátny transfer letisko – hotel – letisko v Ríme 50,- €
 • transfer z Bratislavy  na a z  letiska Viedeň 25,- € 
 • audio-sprievodca v Ríme v cene 2,- € (na osobu na deň) – platí sa na mieste
 • vstupy
 • mestská  taxa  – platí sa na mieste
 • cestovné lístky na metro /1 lístok 100 min. – 1,50 €, celodenný 7 €
Možný príplatok
 • fakultatívny výlet rýchlovlakom do Florencie. Železničnú komunikačnú službu medzi Rímom a Florenciou zabezpečujú vysokorýchlostné vlaky Frecciabianca, Frecciarossa a Frecciargento, regionálne Regionale a Regionale Veloce, nočné Intercitynotte, Intercity a ItaloTreno. Vlaky premávajú od 5:00 do 22:00 a v závislosti od dopravcu cesta trvá asi  1,5 hodiny. Všetky vlaky vychádzajú z centrálnej stanice Roma Termini a prichádzajú na hlavnú železničneú  stanicu Santa Maria Novella vo Florencii. Lístky na vlak sú k dispozícii online v pokladniach na stanici Termini alebo v žltých automatoch na lístky. V cene nie je vstupenka do galérie Ufizzi. Rezervácia je limitovaná, v prípade záujmu nás informujte už pri prihlásení. Lístky sú nestornovateľné, kupujú sa na konkrétne meno. 
 • komplexné cestovné  poistenie vrátane  storna zájazdu, poistné  krytie do výšky 80 % storno poplatku 15,-  €, alebo poistenie pandemic vrátane ochorenia na covid-19 v cene 20,- €
 • jednolôžková izba za príplatok 260,- €  na vyžiadanie alebo ak klienta nemožno doubytovať
Fakturačná adresa
Poistenie viac info