Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne

Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne
Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne
Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne
Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne
Často kupované
Výletná plavba s Norwegian Sun z Papeete do Melbourne

Austrália-Fr. Polynézia-Cookove ostrovy-Americká Samoa-Kráľovstvo Tonga-Fidži-Nová Kaledónia  

 • Termín: 29.11.2024 - 22.12.2024
 • Doprava: Lietadlo
 • Krajiny: Austrálie, Nový Zéland, Spojené arabské emiráty, Spojené štáty americké, Francúzska Polynézia
 • ID zájazdu: 197 / 2024
29.11.2024 - 22.12.2024
Cena na osobu5 720,00€

Program:

1.deň

Odlet z Viedne cez Dubaj vo večerných hodinách.

2.deň

Doobeda prílet do Dubaja a následný odlet do Melbourne.

3.deň

V ranných hodinách prílet do Melbourne a transfer do hotela, ubytovanie. Osobné voľno. Melbourne sa zaraďuje medzi najviac vhodné miesto pre život na svete. Viac ako štvrtina obyvateľov pochádza zo zahraničia, približne 60 kultúrnych skupín hovoriacich 170 jazykmi, tisícky reštaurácií s výberom jedla z celého sveta. Významné filmové a hudobné festivaly, výstavy umenia, Melbourne Cup – jeden zo svetovo najslávnejších dostihov, Australia Open. Klíma je typická buď horúcim alebo veľmi studeným počasím, na druhej strane množstvo parkov, ktoré sa tu nachádzajú robí toto mesto jedinečným.  Nachádza sa tu najväčšia električková sieť na svete.

4.deň

Po raňajkách transfer na letisko s následným odletom cez Auckland do Papeete. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Z dôvodu prekročenia časovej zóny je odled z Melbourne 2.12. o 12.05 a prílet do Papeete je 2.12. o 01.30 v noci. Osobné voľno alebo fakultatívny program po dohode so sprievodcom a ubytovanie. 

5.deň

Nalodenie sa na loď Norwegian Sun, ktorá po prvý raz vyplávala v roku 2001 a v roku 2016 bola zrekonštruovaná. Kapacita lode je 1936 osôb, posádka 906 osôb, počet kajút 1001, dĺžka lode je 258,5 m, šírka lode 37,5 m, ponor 8 m, rýchlosť 23 uzlov a počet palúb pre cestujúcich je 10. Na palube lode sa nachádza 14 rôznych reštaurácií, 12 barov a klubov. Medzi špecializovanými reštauráciami nájdete napr. taliansku, francúzsku, japonskú, sushi či americký steakhouse. Súčasťou lode sú divadelné sály, diskotéka, karaoke, bary s tanečným parketom, kasíno, internetová kaviareň, knižnica, umelecká galéria, konferenčná miestnosť a iné. Zašportovať si môžete vo fitness centre, na multifunkčnom športovom ihrisku či bežeckej dráhe. Zaplávať si môžete v 2 bazénoch, zrelaxovať sa v 5 vírivkách, oddýchnuť si môžete vo wellness centre Mandara Spa & Salon.

6.deň

Doobeda príchod lode na prekrásny ostrov Bora Bora, ktorého názov pochádza z tahitského „Pora pora mai te pora“ a znamená „stvorené bohmi“.  Ostrov vznikol vulkanickou činnosťou a okolo krátera sa vytvoril koralový prstenec. Centrálny vulkán začal postupne klesať a priestor medzi ním a koralovou bariérou vyplnilo plytké more, teda lagúna s prekrásnou tyrkysovou farbou vody.

7.deň

Plavba na lodi.

8.deň

Doobeda príchod na jeden z Cookových ostrovov, Rarotonga. Obľúbená turistická destinácia s množstvom hotelových rezortov, kam ročne zavíta veľké množstvo turistov. V severnej časti ostrova sa nachádza hlavné mesto Cookových ostrovov, Avarua. Nachádza sa tu veľmi pekný biely kresťanský kostol z roku 1853. Súčasťou mesta sú aj zaujímavé múzeá. Jedným z nich je miestna knižnica, kde môžete vidieť artefakty starých veľrybárov a prvý tlačiarenský lis. V národnom múzeu nájdete ľudové odevy, zbrane a rôzne umelecké diela.

9.deň

Plavba na lodi.

10.deň

Doobeda príchod lode do Pago Pago. Americká Samoa a zároveň najjužnejší bod USA. Zeleň naokolo, krásne výhľady s malými kopcami, ligotajúce sa vody oceánu, miestni obyvatelia. Prístav patrí k najhlbším na svete, kde kotvia obrovské výletné lode. Americká Samoa je jedným z najväčších producentov tuniaka na svete.

11.deň

Doobeda príchod na ostrov Apia a zároveň „prekročíte“ medzinárodnú časovú zónu. Apia je hlavné mesto ostrovného štátu a leží na ostrove Upol. Zároveň je jediným mestom celej krajiny. Nájdete tu množstvo vládnych budov, Katedrálu Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorá je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta. Impozantná architektúra a výzdoba, duchovné centrum mesta a dôležitý kultúrny a historický symbol Samoy. Za návštevu určite stojí aj starý trh, kde nájdete množstvo miestnych produktov, čerstvého ovocia, zeleniny ale aj remeselných výrobkov. Ochutnajte miestne špeciality a zažite tak autentickú atmosféru ostrova.

12.deň

Doobeda príchod na ostrov Vava’u, kde Gen. Milan Rastislav Štefánik pozoroval zatmenie slnka. Stoja tu dva stĺpy, ktoré mu slúžili ako statívy na ďalekohľad. Je na nich vyrytý Štefánikov podpis s dátumom 29.apríl 1911 a nápisom „ Smrť Slnka“, teda zatmenie slnka. Jedná sa o jediný hmatateľný dôkaz pôsobenia Gen.Štefánika na južnej pologuli.

13.deň

Plavba na lodi.

14.deň

Doobeda príchod lode do Lautoka, malého mestečka s veľkým prístavom na jednej strane s nekonečným Pacifikom a na druhej strane polia s cukrovou trstinou, ktorá sa tu spracúva. Krásne pláže, miestne trhy, kultúra a zvyky miestnych obyvateľov Vás určite očaria.

15.deň

Plavba na lodi.

16.deň

Doobeda príchod lode do kúzelného ostrova v Tichom oceáne, Lifou. Nádherné pláže, čisté a modré vody oceánu, bohatý podmorský život sú ideálnym miestom pre oddych a potápanie. Snúbi sa tu tradícia francúzskych koloniálnych osadníkov s miestnymi melanezyjskými obyvateľmi.  Impozantné skalné útesy, tajomné jaskyne a veľmi chutná miestna kuchyňa.

17.-18.deň

Plavba na lodi.

19.deň

Doobeda príchod lode do tretieho najväčšieho mesta Austrálie, Brisbane. Krásne útesy ponúkajúce najlepšie možnosti potápania sa na svete. Story Bridge a nádherný pohľad na mesto, rieka Brisbane preteká stredom mesta, pozdĺž ktorej je množstvo kaviarní a reštaurácií so živou hudbou a vďaka blízkosti tropického pásma sú zaručené teplé a slnečné letá.

20-21.deň

Plavba na lodi.

22.deň

Doobeda príchod lode do Melbourne. Jazda po  jednej z najkrajších scénických ciest sveta – slávna Veľká oceánska cesta Great Ocean Road.  Vinie sa  západným pobrežím Austrálie v štáte Victoria. Prechádza popri nádherných plážach s prímorskými letoviskami,  útesoch, buši a dažďovom lese. Pri ceste sa nachádzajú bizarné skalné útvary „Dvanásť apoštolov“, „London Bridge“ a ďalšie. Príjemné pobrežné mestečko Port Campbell. Fakultatívne  vyhliadkový let nad unikátnym pobrežím. Transfer do hotela, ubytovanie.

23.deň

Ráno transfer na letisko s následným odletom cez Dubaj do Viedne. Prílet vo večerných hodinách.

Info k cene: 5 720,00€

V cene je zahrnuté
 • medzinárodná letenka Viedeň-Dubaj-Melbourne-Dubaj-Viedeň
 • letenka Melbourne-Auckland-Papeete 
 • plavba podľa programu 
 • ubytovanie na lodi vo vnútornej kajute
 • 3 x ubytovanie v Melbourne, 2x raňajky
 • 2 x ubytovanie v Papeete 
 • transfery počas programu
 • jedlo počas plavby (okrem špecializovaných reštaurácií)
 • sprievodca/duchovný doprovod
V cene nie je zahrnuté
 • prístavné poplatky 165,-€
 • transfer z Bratislavy na a z letiska Viedeň 25,-€ 
 • servisné poplatky 390,-€
 • ESTA 21,-€ na ostrov Pago Pago 
 • NZeTA – New Zealand Electronic Travel Authority 35,-€ 
 • eVisitor bezplatné vízum (subclass 651) do Austrálie
 • Free at Sea Add On Package - zvýhodnené balíčky na lodi (internet, extra nápoje - alko/nealko, vybrané druhy kávy, čajov, kredit na výlety) 399,-€
 • sprepitné na lodi 333,-€ (uhradíte priamo na lodi - platba len debetnou/kreditnou kartou. Nie je možná platba v hotovosti)
 • obslužné počas programu 150,-€ (platí sa priamo sprievodcovi v hotovosti)
 • niektoré služby na lodi ako napr.vstup do wellness centra, služby salónu krásy, internet, výlety, nákupy v obchodoch, videohry, služby príčovne, lekár, kasíno, osobné výdavky, vybrané reštaurácie, výlaty na pobreží, telefón, internet, niektoré aktivity na palube
 • vstupy a transfery mimo programu
Možný príplatok
 • poistenie A3 pandemic vrátane ochorenia na Covid 19, poistné krytie až do výšky 80 % storno poplatku v cene 220,80 €. 
Fakturačná adresa
Poistenie viac info
Azorské Ostrovy - San Miguel a Fatima
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny v Bratislave, transfer do Viedne, odlet do Ponte Delgada cez Lisabon. Prílet do hlavného mesta Azorsk..
04.10.2024 - 11.10.2024
1 250,00€
Fatima - letecky
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete autokarová prehliadka hlavného mesta Po..
01.06.2024 - 04.06.2024
450,00€
Program zájazdu:1.deň:v ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Porta. Po prílete trans..
29.10.2024 - 05.11.2024
665,00€
Malta - posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola
Často kupované
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny v Bratislave ráno,  transfer na letisko do Viedne a následne odlet na Maltu. Po príle..
14.06.2024 - 19.06.2024
665,00€
Svätá zem
Novinka
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema. ..
06.11.2024 - 13.11.2024
850,00€
Svätá zem
Novinka
Program zájazdu:1.deň:stretnutie skupiny, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema. ..
15.11.2024 - 22.11.2024
850,00€