Kláštor Wilten - Novacella - Santuario Madonna della Corona - Santuario della Madonna del Frassino - Sirmione - Abbazia di Chiaravelle - Turín - Saluzzo

Kláštor Wilten - Novacella - Santuario Madonna della Corona - Santuario della Madonna del Frassino - Sirmione - Abbazia di Chiaravelle - Turín - Saluzzo
Často kupované
Kláštor Wilten - Novacella - Santuario Madonna della Corona - Santuario della Madonna del Frassino - Sirmione - Abbazia di Chiaravelle - Turín - Saluzzo

 

 

 • Termín: 28.07.2024 - 03.08.2024
 • Doprava: Lux bus
 • Krajiny: Taliansko
 • ID zájazdu: 224 / 2024
28.07.2024 - 03.08.2024
Cena na osobu395,00€

Program:

1.deň

Odchod z Petrovej Vsi asi o 22.00 hod. Stretnutie na železničnej stanici Kúty so skupinou, ktorá odchádza vlakom z Prahy do Kútov.  Nočná jazda cez územie Rakúska.   

2.deň

Príchod do Witen, návšteva premonštrátskeho kláštora. Wilten. Presun do severného Talianska, návšteva augustiánskeho opátstva Novacella. Komplex pozostáva z neskorobarokového kostola, kláštora, obrazovej galérie a knižnice.  Kláštor s gotickými klenbami zdobia fresky rôznych umelcov, z ktorých niektoré pochádzajú zo štrnásteho storočia. V obrazárni je zozbieraná séria gotických platní a oltárov pripisovaných Friedrichovi Pacherovi a jeho škole, vzácne rukopisy a liturgické predmety, ako aj vedecké prístroje a historické hudobné nástroje. Skutočným klenotom je knižnica opátstva, ktorá sa môže pochváliť asi 92 tisíc zväzkami a pôsobivou miestnosťou v rokokovom štýle. Následne návšteva Santuario Madonna della Corona - kostol v Spiazzi v provincii Verona je postavený v holej skalnej stene pohoria Monte Baldo v talianskych Alpách. Pôsobí, akoby balansoval na kamennom výčnelku vo výške 774 metrov nad morom. Hlboko pod ním sa nachádza údolie rieky Adiže a nad ním sa čnie len útes a nebesá. Odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň

Po raňajkách Peschiera Santuario della Madonna del Frassino - svätyňa bola postavená v rokoch 1511 až 1514 v renesančnom štýle. Harmonickú a elegantnú architektúru kostola tvorí hlavná loď, skrášlená 8 bočnými oltármi a 2 kaplnkami vrátane Kaplnky Najsvätejšej Sviatosti a Zjavenia. Toto miesto, kde sa 11. mája 1510 farmárovi Bartolomejovi Brogliovi zjavila Madona, spravujú františkáni. Následne mestečko  Sirmione.  Návrat na hotel, ubytovanie.

4.deň

Po raňajkách návšteva malebného opátstva  Abazzia di Chiaravelle, ktoré založil sv. Bernard z Clarivaux. Stavba bola vysvätená po približne sto rokoch trvajúcich prácach roku 1221. Z pôvodnej štruktúry toho veľa neostalo. Dnes predstavuje toto opátstvo jeden z prvých príkladov talianskej gotiky. Ruku k dielu priložil Donato Bramante. Interiér kostola a kláštora bol najskôr po vôli sv. Bernarda veľmi strohý, aby sa mnísi zbytočne neroztyľovali. Neskôr sa však Chiaravalle stalo vzácnym umeleckým skvostom.  Terén v okolí bol dosť močaristý, vhodný pre pestovanie ryže. Presun do Torína  - hlavného mesta regiónu Piemont. V historickom centre sa zachovala veľkolepá archtektúra zo 16. stor., kedy bolo mesto centrom piemnontskej aristokracie, vojvodcov a panovníkov savojskej dynastie.  V rámci časových možností návšteva pozoruhodností v centre mesta, presun na hotel, ubytovanie. 

5.deň

Po raňajkách pokračovanie v programe v centre mesta  Torino  -  návšteva areálu Valdocco, náboženský program, Bazilika Panny Márie pomocnice kresťanov, modlitby pri hrobe Don Bosca a sv. Márie Mazarello. Prehliadka Duomo di Torino, kde je uchované svetoznáme Turínske plátno.   Ďalšie pozoruhodnosti a kostoly v centre mesta. Návrat na hotel, ubytovanie. 

6.deň

Po raňajkách presun do Saluzzo - komunita Cenacolo, krátka zastávka. Odchod  na Slovensko.

7.deň

Príchod na Slovensko ráno. Možnosť výstupu na železničnej stanici Kúty pre skupinu Doksany

Info k cene: 395,00€

V cene je zahrnuté
 • doprava lux bus
 • 4 x hotelové ubytovanie s raňajkami
 • duchovný doprovod 
 • sprievodca
V cene nie je zahrnuté
 • mestská  taxa  – platí sa na mieste
 • v cene nie je večera 
 • vstupy
Možný príplatok
 • komplexné cestovné poistenie 21,- €, alebo poistenie pandemic vrátane ochorenia na Covid 19 v cene 28,- €
Fakturačná adresa
Poistenie viac info