Pešia púť pre nezadaných Via Francigena, z Remeša do Dienville s návštevou Paríža 

Pešia púť pre nezadaných Via Francigena, z Remeša do Dienville s návštevou Paríža 
Novinka
Pešia púť pre nezadaných Via Francigena, z Remeša do Dienville s návštevou Paríža
 • Termín: 08.08.2024 - 21.08.2024
 • Doprava: Lux bus
 • Krajiny: Francúzsko
 • Sprievodca: Mons. ThDr. Jan Majerník
 • ID zájazdu: 207 / 2024
08.08.2024 - 21.08.2024
Cena na osobu750,00€

Dostupné možnosti

Program:

1.deň

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. 

2.deň

Príchod do Paríža, Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre-Dame, Louvre, skryté uličky mesta dýchajúce históriou, ale aj moderné budovy reprezentujúce druhú časť Paríža. Jedno za najdrahších miest sveta. Ubytovanie. 

3.deň

Presun do Remeša. Katedrála Notre-Dame de Reims patrí k najvýznamnejším cirkevným stavbám vo Francúzsku a gotiky všeobecne. Boli tu korunovaní francúzski králi a stavba je zapísaná v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Dejiny mesta siahajú až do doby rímskej ríše. Mesto je sídlom arcibiskupa a od roku 1969 aj univerzity. V okolí sa nachádza množstvo viníc a je výrobným centrom šampanského. Remeš-Verzy. Od katedrály Notre-Dame vedie Via Francigena cez vinice Champagne a Montagne de Reims smerom k Faux de Verzy. Prechádzať budete popri Moulin de Verzenay, maják Verzenay, Múzeum vína.  Ubytovanie. 

4.deň

Verzy-Condé sur Marne. Keď výdete z dediny Verzy, Via Francigena pretína les, kde sa nachádza jediný druh skrúteného buka: Faux. Prezrite si tieto pozoruhodné stromy a vrátite sa do viníc Champagne na strane údolia Marne, kedy sa Vám naskytne úchvatný výhľad na planinu Champagne. 

5.deň

Condé sur Marne - Châlons en Champagne. Popri rieke Marne sa Via Francigena dostáva priamo do údolia Marny. Rybníky, štrkoviská, množstvo parkov a záhrad, pokojný oddych a návšteva ksotola Notre-Dame-en-Vaux, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.  

6.deň

Châlons en Champagne - St-Germain-la-Ville. Krátka etapa v srdci údolia Marne, prítok Marny a chránená prírodná oblasť Domaine de Coolus s bohatou faunou a flórou. 

7.deň

Saint-Germain la Ville - Saint-Amand sur Fion. Via Francigena opúšta údolie Marny a stúpa po toku rieky Fion. Množstvo mlynov svedčí o hospodárskej čínoosti súviasiacej s poľnohospodárstvom obilnín. Saint Amand sur Fion, dedinka patriaca medzi najkrajšie vo Francúzsku, ktorá Vás očarí svojou architektúrou. 

8.deň

From Saint-Amand sur Fion - Vitry le François. Spojenie medzi údolím Marne a údolím Fion, Via Francigena opäť križuje veľké planiny Champagne. Vinica Coteaux de Vitry, väčšinou vysadené Chardonnay sa nazýva aj víno Perthois. Vášeň vinárov a špecifiká tu vyrábaného šampanského. 

9.deň

Vitry-le-François - Saint-Rémy-en-Bouzemont. Hlavné mesto Perthois, Vitry le Francois. Opevnené mesto, ktoré vzniklo v roku 1545 na zklade podnetu Františka I. po zničení Vitry-en-Perthois. V orku 1895 bolo opevnenie mesta demontované a 80 % mesta bolo zničené počas druhej svetovej vojny. Via Francigena opúšťa mesto Vitry le Francois a odhaľuje krajinu s jazerami, rybníkmi a tradičnou archiektúrou. 

10.deň

Saint-Rémy-en-Bouzemont - Outines, obilné pláne a vinice. Táto oblasť bola kedysi pokrytá hustým dubovým lesom nazývaným "Dervos". Vitajte v Pays du Chene! Najväčšie umelé jazero v Európe: Lac du Der. Bolo vybudované pre potreby regulácie toku rieky Marny a prípadnému zaplaveniu Paríža. 

11.deň

Outine - Montmorency-Beaufort. Kostol Outines s najväčším hrazdeným svätostánkom, kostol Bailly-le-Franc je jedným z najkrajších kvôli svojej veľkosti a rozmanitosti dekorácií a kostol Lentilles, ktorý je považovaný za najtypickejší hrazdený kostol. 

12.deň

Montmorency-Beaufort - Précy Saint Martin. V tejto etape boli pútnici smerujúci do Ríma vyzvaní, aby sa zastavili v Rosnay l’Hôpital, ktorého kostol má výnimočnú kryptu. V 12.stor.Thomas de Canterbury, utečenec vo Francúzsku poctil Rosnaya svojou prítomnosťou a roku 1614 celebroval sv.omšu v krypte. Traduje sa, že voda, ktorá tu vyviera má liečivé účinky a nesie názov "Studňa svätého Tomáša". V Lesmonte sa malou obchádzkou dostanete až k pozostatkom starorímskej cesty spájajúcej Reims s Langresom, po ktorej svojho času kráčal Sigeric. 

13.deň

Précy-Saint-Martin - Dienville. Zámok Brienne a príbeh slávnej postavy: Napoleona Bonaparte. V rokoch 1779 až 1784 tu naozaj bol mladý Bonaparte v kráľovskej vojenskej škole. Momentálne múzeum venované Napoleonovi I. a francúzskemu ťaženiu. Počas ťaženia v roku 1814 sa mesto stalo styčným bodom dvoch koaličných armád Sliezska a Čiech, ktoré pochodovali smerom k Parížu. 29.januára, počas ťažkých bojov, francúzske jednotky znovu získali spustošené mesto. Z mesta sa Vám naskytne výhľad na sídlo Loménie de Brienne, zámok postavený v 18.stor., nie je prístupný verejnosti. Odchod nočnou jazdou na Slovensko. 

14.deň

Príchod do Bratislavy. 

Info k cene: 750,00€

V cene je zahrnuté
 • lux bus podľa programu
 • 11 x hotelové ubytovanie po pešej trase s raňajkami
 • duchovný doprovod - sprievodca 
V cene nie je zahrnuté
 • mestská taxa (platí sa na mieste)
 • sedadlo v prednej časti autobusu 15,-€
Možný príplatok
 • komplexné cestovné  poistenie vrátane storna zájazdu, poistné krytie do výšky 80 % storno poplatku v cene 42,- € alebo poistenie pandemic  vrátane  ochorenia  na Covid 19 cene 56,- €
Fakturačná adresa
Poistenie viac info